Новиот Битолски путер е совршен за подготовка на вкусни домашни колачиња и кифли

Битолскиот путер е најновиот производ од Бимилк што ги воодушевува сите сладокусци и љубители на вистинскиот вкус на путерот. Бито...

10.08.2017.

Смеењето и здравјето рака под рака: 10 годишно партнерство на Бимилк и Златна бубамара

Во годината во која Златна бубамара на популарноста го слави својот голем јубилеј, 20-то издание, најпопуларната забавна манифеста...

22.02.2017.

Брендови: Дигиталното време и новите правила на бренд маркетингот

Светот на дигиталните комуникации нуди неограничени можности за нови искуства, отвора нови видици и безброј начини за директна ком...

23.12.2016.

Наскоро Битолски Јогурт во ново и практично пакување

Консумирање лесна храна која не го преоптоварува организмот и побрзо се преработува, како и внесување доволни количини течности се...

06.09.2016.

Битолскиот Јогурт е вистинско освежување во летните жешки денови

Во екот на летните горештини, внесувањето на течности е клучно за полесно да функционираме во извршувањето на секојдневните обврск...

05.08.2016.

Битолското чупе Ве носи на патување!

Инспирирана од најмладите, Битолска Млекара од денес започнува со големата забавна и креативна наградна игра низ која нѐ води Бито...

20.01.2016.

Бимилк ја доби националната награда за добра пракса за безбедност и здравје при работа

Македонското здружение за заштита при работа во соработка со Европска Унија ѝ ја додели на Бимилк националната награда за добра пр...

28.04.2015.

Фит јогурт - Највкусниот моден додаток на моден викенд Скопје 2015

Фит јогуртот на Бимилк беше официјален оброк на манекенките на овогодинешниот Моден Викенд Скопје, чие единаесетто издание се одрж...

06.04.2015.
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal