00 / 00
|

Вкусен и освежителен рецепт: Направете домашен сладолед со грчки јогурт

Датум на објавување 24.08.2023.

Кој е подготвен за совршен сладолед?

Еве го рецептот:

Состојки за сладолед за целото семејство:

400 гр грчки тип на јогурт „Грекос“  (На пазарот се достапни производи од овој тип, во практично пакување од три големини – 150гр, 400гр и 700гр на брендот „Грекос“ – грчки тип на јогурт)

2 * 150 грама овошен грчки тип на јогурт „Грекос“ со шумско овошје

200 грама боровинки

шеќер во прав или мед по желба

Подготовка:

Соединете го овошниот со грчкиот јогурт.

Боровинките исечкајте ги на ситни парчиња и додајте ги во смесата подготвена погоре.

По желба додадете шеќер и измешајте или една лажица мед.

Смесата се става во сад со капак, погоден за замрзнување и се остава во замрзнувач неколку часа.

 

Да, толку едноставно!

Уживајте во домашниот сладолед и уникатниот вкус на ова ледено задоволство!

00 / 00
|
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal