45 min.

Руска супа

17.06.2018.

Лесна и здрава супа со Битолска кисела павлака :)

50 min.

Руска торта со мед

11.06.2018.

Лесен и вкусен руски десерт!

30 min.

Окрошка (Летна супа со јогурт)

07.06.2018.

45 min.

Полнети тиквички

18.09.2017.

Добро познатиот, традиционален вкус на кравјото Битолско кисело млеко отсега е достапен и во големо, семејно пакување од 700 гр во...

20 min.

Малку поинаков таратур

18.09.2017.

Киселото млеко изобилува со калциум и полезни бактерии што му даваат совршена хармонија на организмот. Истовремено ги зајакнува ко...

55 min.

Пита со кисело млеко

18.09.2017.

Киселото млеко изобилува со калциум и полезни бактерии што му даваат совршена хармонија на организмот. Истовремено ги зајакнува ко...

170 min.

Ролат од кокос

21.08.2017.

Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Чес...

35 min.

Путер чорба со карфиол

21.08.2017.

Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Чес...

45 min.

Пилешко филе со зачинет путер

21.08.2017.

Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Чес...

30 min.

Путер-кифли

10.08.2017.

Битолскиот путер е најновиот производ од Бимилк што ги воодушевува сите сладокусци и љубители на вистинскиот вкус на путерот. Бито...

25 min.

Домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер

10.08.2017.

Битолскиот путер е најновиот производ од Бимилк што ги воодушевува сите сладокусци и љубители на вистинскиот вкус на путерот. Бито...

25 min.

Бомбици со јогурт за енергичен старт на денот

20.01.2017.

На задоволство на сите сладокусци, од неодамна Бимилк создаде нов оригинален вкус и го претстави новиот Битолски густ јогурт. Сега...

1 2 3 4 5 6 7 9
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal