00 / 00
|

Салата од цвекло

30 min.

Потребни состојки

  • 400g цвекло
  • 400g Битолска павлака
  • 500g пилешки стек
  • 2 лажици мајонез
  • 50g сусам
  • Цол и бибер по потреба

Подготовка

1.

Цвеклото се пече и се ренда изладено на најситната страна од рендето.

2.

Сусамот запечете го во тава на оган неколку секунди и потоа тргнете го од оган.

3.

Пилешкиот стек сварете го со малку сол, потоа исцедете го од водата и исецкајте го на ситни парчиња.

4.

Сите состојки измешајте ги заедно и послужете ја салатата декорирана со маслинки.

Датум на објавување 31.10.2022.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal